Rozdíly

Zde můžete vidět rozdíly mezi vybranou verzí a aktuální verzí dané stránky.

Odkaz na výstup diff

Obě strany předchozí revize Předchozí verze
Následující verze
Předchozí verze
public:pb071:cviceni01 [2017/02/21 09:08]
Jirka Slaby [Druhá fáze: Základní příkazy] odrazky
public:pb071:cviceni01 [2018/02/24 19:10] (aktuální)
Řádek 55: Řádek 55:
   * Pokud si vypíšete jeho obsah příkazem **''​cat hello.c''​**,​ zjistíte, že je prázdný.   * Pokud si vypíšete jeho obsah příkazem **''​cat hello.c''​**,​ zjistíte, že je prázdný.
   * Nějaký obsah do něho dostanete takto: **''​echo <​nowiki>"#​include <​stdio.h>"</​nowiki>​ > hello.c''​**.   * Nějaký obsah do něho dostanete takto: **''​echo <​nowiki>"#​include <​stdio.h>"</​nowiki>​ > hello.c''​**.
-  * Kontrolou pomocí příkazu **''​cat hello.c''​** si ověříte, ​než teď už soubor není prázdný.+  * Kontrolou pomocí příkazu **''​cat hello.c''​** si ověříte, žteď už soubor není prázdný.
  
 Pokud chcete soubor editovat, napište příkaz **''​nano hello.c''​**. Spustí se jednoduchý textový terminálový editor. Ovládá se pomocí klávesových příkazů, kdy základní příkazy vidíte ve spodní části okna. **''​^O''​** znamená **Ctrl+O**. Existují i sofistikovanější terminálové editory, ale zpočátku se spokojíte s tímto. Do souboru vložte následující obsah: Pokud chcete soubor editovat, napište příkaz **''​nano hello.c''​**. Spustí se jednoduchý textový terminálový editor. Ovládá se pomocí klávesových příkazů, kdy základní příkazy vidíte ve spodní části okna. **''​^O''​** znamená **Ctrl+O**. Existují i sofistikovanější terminálové editory, ale zpočátku se spokojíte s tímto. Do souboru vložte následující obsah:
QR Code
QR Code public:pb071:cviceni01 (generated for current page)