Rozdíly

Zde můžete vidět rozdíly mezi vybranou verzí a aktuální verzí dané stránky.

Odkaz na výstup diff

Obě strany předchozí revize Předchozí verze
Následující verze
Předchozí verze
public:svn [2014/07/26 21:51]
dluptak [Ako sa vrátiť k predošlej revízii]
public:svn [2016/02/24 08:41]
Lukáš Ručka
Řádek 30: Řádek 30:
   * Přejděte do [[https://​fadmin.fi.muni.cz/​auth/​sys/​svn_ucty.mpl|nastavení SVN]] na stránkách Fakultní administrativy.   * Přejděte do [[https://​fadmin.fi.muni.cz/​auth/​sys/​svn_ucty.mpl|nastavení SVN]] na stránkách Fakultní administrativy.
   * Vytvořte repozitář (v následujícím textu budu předpokládat jméno repozitáře **pb071**, který budete využívat pro odevzdávání domácích úloh. Obecně pro své jiné soukromé projekty ale můžete samořejmě zvolit jakékoli jiné.   * Vytvořte repozitář (v následujícím textu budu předpokládat jméno repozitáře **pb071**, který budete využívat pro odevzdávání domácích úloh. Obecně pro své jiné soukromé projekty ale můžete samořejmě zvolit jakékoli jiné.
-  * Na té samé stránce dole přidejte uživateli ​__xtoth1__ ​právo pro __čtení__ +  * Na té samé stránce dole přidejte uživateli ​__kontr__ ​právo pro __čtení__ 
-Gratuluji, máte vytvořený repozitář! ​ ((Zdroje: [[http://elearning.simontoth.cz/​public/​pb071#​zalozeni_odevzdavaciho_svn_repozitare]],​ [[https://​is.muni.cz/​auth/​cd/​1433/​jaro2011/​PB071/​23168465/​23170067/​]]))+Gratuluji, máte vytvořený repozitář! ​ ((Zdroje: [[http://cecko.eu/​public/​pb071#​zalozeni_odevzdavaciho_svn_repozitare]],​ [[https://​is.muni.cz/​auth/​cd/​1433/​jaro2011/​PB071/​23168465/​23170067/​]]))
 ==== Jak pracovat s SVN ==== ==== Jak pracovat s SVN ====
 Protože prázdný repozitář je poněkud k ničemu, musíme se naučit s ním pracovat. Následuje diagram, který popisuje pracovní postup:\\ Protože prázdný repozitář je poněkud k ničemu, musíme se naučit s ním pracovat. Následuje diagram, který popisuje pracovní postup:\\
Řádek 114: Řádek 114:
 alebo tam nemusí byť uvedený žiaden kód. alebo tam nemusí byť uvedený žiaden kód.
 V druhom stĺpci nájdeme číslo pracovnej revízie položky, v ďalších dvoch zase číslo revízie v ktorej bola položka naposledy zmenená a kto túto zmenu vykonal. V druhom stĺpci nájdeme číslo pracovnej revízie položky, v ďalších dvoch zase číslo revízie v ktorej bola položka naposledy zmenená a kto túto zmenu vykonal.
 +
 +== Položka je "out of date" ==
 +
 +Pri práci s predošlou revíziou a následným commitnutím tejto lokálnej verzie do repozitára sa možno stretnúť s chybovým hlásením ''​file/​item is out of date''​.\\
 +Riešenie tejto situácie je nasledovné:​
 +
 +<code bash>
 +    - svn up
 +      - (m) merge
 +      - riadiť sa pokynmi tak, aby sme spojili súbor ako chceme
 +      - (r) mark resolved
 +    - svn commit
 +</​code>​
 ===== Instalace a použití SVN - Windows ===== ===== Instalace a použití SVN - Windows =====
   * Stáhněte si a nainstalujte [[http://​tortoisesvn.net/​downloads.html|TortoiseSVN]] klienta. Lze samozřejmě použít i jiné klienty něž TortoiseSVN.   * Stáhněte si a nainstalujte [[http://​tortoisesvn.net/​downloads.html|TortoiseSVN]] klienta. Lze samozřejmě použít i jiné klienty něž TortoiseSVN.
QR Code
QR Code public:svn (generated for current page)